Konkursy 2018

Konkursy 2018

Z przyjemnością pragniemy zaprosić Państwa do udziału w Konkursach Filmowych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów 2018 we Wrocławiu. Konkursy mają miejsce w trzech kategoriach: Film Młodzieżowy, Film Fabularny i Film Dokumentalny.

Formuła naszego Festiwalu zakłada udział zarówno filmowców jak i publiczności w pokazach kinowych, gdzie prezentowane są wartościowe filmy, a goście i widzowie podejmują otwarty dialog z twórcami. Do tej pory wśród gości Festiwalu były takie osobowości jak: Krzysztof Zanussi, Adam Woronowicz, Radosław Pazura, Dominika Figurska oraz gość z zagranicy – Arnaldo Casali.
Tegoroczna edycja Festiwalu będzie miała miejsce we Wrocławiu w dniach 19-26 października 2018 i przebiegnie pod hasłem: KU WOLNOŚCI WYSWOBODZIŁ NAS…

W kategorii konkursowej Film Młodzieżowy może brać udział młodzież do 26 roku życia. Jest to konkurs przeznaczony dla amatorów. Do tego konkursu można zgłaszać filmy w trzech formach: film fabularny, film dokumentalny oraz wideoklip (w tym animacja). Główna nagroda pieniężna to 4 000 zł.
W kategoriach Film Fabularny i Film Dokumentalny mogą być zgłaszane filmy tworzone przez profesjonalistów, a także prace studentów powstałe na uczelniach filmowych i artystycznych. Główna nagroda pieniężna w tych kategoriach to 10 000 zł.

Zgłoszenia filmów konkursowych przyjmujemy do 5 września 2018.

Szczegóły w Regulaminie, który jest dostępny tutaj (kliknij i pobierz) oraz Regulamin Konkursu Młodzieżowego tutaj (kliknij i pobierz)

Formularze zgłoszeń:

Będziemy wdzięczni za umieszczenie informacji o naszych konkursach na Państwa stronie internetowej oraz za poinformowanie tym wydarzeniu osoby potencjalnie zainteresowane.