Ks prof. Marek Lis został Ambasadorem Kultury Zamościa

Ks prof. Marek Lis został Ambasadorem Kultury Zamościa

Ks. prof. Marek Lis, przewodniczący Rady Programowej Międzynarodowego Festiwalu Filmów “Niepokalanów” otrzymał statuetkę Ambasadora Kultury Zamościa. Ceremonia wręczenia odbyła się podczas 23. Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego “Sacrofilm”.

Tytuł przyznawany jest przez Prezydenta Miasta od 2005 roku osobom, instytucjom i organizacjom, które realizujac działania w dziedzinie kultury, promują Zamość w wymiarze krajowym i międzynarodowym. Ks. prof. Marek Lis od wielu lat wspiera festiwal „Sacrofilm” w kraju i w Europie. Jego zasługą jest przyznanie zamojskiemu festiwalowi znaku Signis Europa, który jest wynikiem współpracy z festiwalem francuskim „Kino i pojednanie” oraz festiwalem włoskim „Ludzie i religie”.

 

Sacrofilm 2018

6 dni wydarzeń, 9 filmów, prelekcje i ponad 1000 uczestników – tak liczbowo wygląda podsumowanie 23. edycji Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego “Sacrofilm”. Podczas tegorocznej imprezy spojrzenie wszystkich kierowało się na problem prawdy w życiu konkretnego człowieka i społeczeństw, w świetle religii monoteistycznych – chrześcijaństwa, judaizmu i islamu. Od wielu lat zamojski przegląd filmowy jest miejscem spotkań religii monoteistycznych.

Kolejna edycja już za rok. Motywem przewodnim przeglądu, jak zapowiadają organizatorzy, będzie “nadzieja”.