Listy do Ojca Jakuba

Listy do Ojca Jakuba

Zapraszamy w dniu 24 września (niedziela) o godz. 19.00 do Sali św. Bonawentury na film pt. Listy do Ojca Jakuba. Skazana na dożywocie Leila zostaje ułaskawiona pod warunkiem, że zgodzi się zamieszkać z niewidomym pastorem, któremu miałaby pomagać w codziennych obowiązkach. Obowiązki te, głównie ograniczają się do odpisywania na listy od zrozpaczonych wiernych, którzy proszą ojca o modlitwę. Leila, z początku okazująca tylko swoją niechęć, nie widzi sensu w podobnych praktykach, ale jej podejście zmienia się radykalnie, kiedy listy przestają przychodzić, a ojciec Jakub popada w depresję.

Na spotkanie przyjedzie p. Benon Wylegała, który reprezentuje Filmowy Ruch Ewangelizacyjny. Wstęp bezpłatny. Pokaz odbywa się w ramach kolejnej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów, który odbywa się we Wrocławiu.

 

Ciekawostki

Zdjęcia plenerowe do filmu Listy do Ojca Jakuba kręcono w pobliżu kościoła św. Olafa w Sastamali, natomiast sceny w pomieszczeniach zostały sfilmowane w kościele św. Krzyża w Hattuli (Finlandia).

Listy do ojca Jakuba miały być filmem telewizyjnym, jednak rozdystrybuowano go do kin.  W 2010 roku film był fińskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film obcojęzyczny.

reżyseria: Klaus Härö
scenariusz: Klaus Härö, Jaana Makkonen
gatunek: Dramat
produkcja: Finlandia
premiera: 29 stycznia 2009 (świat)