Pokaz filmu “Dwie korony” w ramach Kino + (Fotogaleria)

Pokaz filmu “Dwie korony” w ramach Kino + (Fotogaleria)

26 listopada w Niepokalanowie odbył się ostatni w tym roku pokaz filmowy KINA + w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów 2017.

Zaprezentowany film był prawdziwą “wisienką na torcie” wśród wszystkich pokazów filmowych Kina +. Mowa tu o filmie “Dwie korony” – fabularyzowanym obrazie o życiu twórcy Niepokalanowa św. o. Maksymiliana Kolbe.

Reżyserem filmu jest Michał Kondrat, a odtwórcą głównej roli był Gość specjalny naszego wydarzenia Adam Woronowicz. W salach kinowych niepokalanowskiego kina zebrała się liczna publiczność co było ogromnym zaskoczeniem i radością organizatorów wydarzenia oraz naszego Gościa.

[foogallery id=”3015″]

 

Obraz Michała Kondrata bardzo przybliżył widzom postać św. Maksymiliana i ukazał wiele nieznanych i interesujących faktów z życia Świętego. Pokazał jak wspaniałym miejscem jest Niepokalanów i jaką wartośc ma to co pozostawił po sobie św. Maksymilian Kolbe.

Całość wydarzenia dopełniła obecność odtwórcy głównej roli – Adama Woronowicza, z którym po projekcji filmu rozmowę poprowadził o. Jacek Staszewski – gospodarz wydarzenia. Adam Woronowicz w charakterystyczny dla siebie sposób opowiedział publiczności o kulisach powstawania tego filmu.

Tegoroczne pokazy filmowe w KINIE + miały zatem wspaniałą kulminację. Na pokazie był również Marek Jaworski – wicewójt Gminy Teresin. Dzięki jej zaangażowaniu wszystkie wydarzenia tego cyklu mogły się odbyć.

Przyszłoroczne prezentacje filmowe w Niepokalanowie rozpoczną się w maju 2018r., na które już dziś zapraszamy.