Filmy konkursowe: Konkurs na Najlepszy Film Fabularny

35 Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów

Czytaj dalej

Projekcje filmów zakwalifikowanych do Konkursu na Najlepszy Film Fabularny

Do konkursu mogą być zgłaszane obrazy polskie i zagraniczne, których data premiery światowej nie jest wcześniejsza niż rok 2018 i nawiązują do hasła tegorocznej edycji Festiwalu. W roku ubiegłym nagrodę główną, tj. 10 000 zł i statuetkę MAKSYMILIANA zdobył film Eter w reż. K. Zanussiego, a jeszcze wcześniej obraz The Place, reż. Paolo Genovese.

DOLINA BOGÓW

Reżyseria: Lech Majewski
Obsada: John Malkovich, Josh Hartnett i Berenice Marlohe
Produkcja: Polska, Luksemburg, USA
Premiera: 2020
Czas trwania: 131 minut
Film splata ze sobą trzy wątki narracyjne. Pierwszy, archaiczna legenda Indian Navajo, opowiada o ich ziemi i bogach, którzy pod postacią skał-pomników zaludniają dolinę zwaną Valley of the Gods.

Czytaj więcej »

MAŁE SZCZĘŚCIA

Reżyseria: Daniel Cohen
Obsada: Bérénice Bejo, Vincent Cassel, François Damiens
Produkcja: Belgia, Francja
Premiera: 2020
Czas trwania: 104 minuty

Kochająca życie 40-kilkuletnia Lea (Bérénice Bejo) pracuje w centrum handlowym i jest szczęśliwą żoną Marca (Vincent Cassel), konserwatysty i w pewnym stopniu niewierzącego w siebie sprzedawcy. Lea od dawna uważana jest za marzycielkę przez swoją najlepszą przyjaciółkę Karine (w tej roli niezrównana Florence Foresti), która jest zadowolona ze swojej kierowniczej posady w reklamie i życia z Francisem (François Damiens) oraz dwójką ich dzieci.

Czytaj więcej »

POWRÓT BENA

Reżyseria: Peter Hedges
Obsada: Lucas Hedges, Rachel Bay Jones, Kathryn Newton, Julia Roberts
Produkcja: USA
Premiera: 2019
Czas trwania: 103 minuty
Akcja filmu rozgrywa się podczas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Pięćdziesięcioletnia Holly Burns (Julia Roberts) zastaje w domu syna Bena (Lucas Hedges). Kobieta nie spodziewała się go, bo uzależniony od narkotyków chłopak powinien być w ośrodku odwykowym. Mimo obaw matka postanawia przyjąć go z otwartymi ramionami – wierzy, że Ben jest czysty i spędzą razem wspaniałą Gwiazdkę. Okazuje się jednak, że z wizytą niezapowiedzianego gościa wiąże się ogromne ryzyko. W ciągu następnej doby Holly zrobi wszystko, żeby uratować syna.

Czytaj więcej »

SIOSTRZYCZKA

Reżyseria: Aleksandr Galibin
Obsada: Marta Timofeeva, Arslan Krymchurin, Ilgiza Gilmanova
Produkcja: Rosja
Premiera: 2019
Czas trwania: 94 minuty
Wojna oczami dziecka. Osierocona ukraińska dziewczynka Oksana, którą znaleziono w ruinach domu, znajduje schronienie i nową rodzinę w baszkirskiej wiosce. Stosunki między Oksaną i jej przyrodnim bratem Jamilem, a także innymi wiejskimi dziećmi układają się początkowo nie najlepiej. Dzień za dniem dzieci zmuszone są wspólnie walczyć z trudami wojny, co ostatecznie zbliża je do siebie i jednoczy.

Czytaj więcej »

Fundacja Vide et Crede im. św. Jana Pawła II

ul. Eluarda 2, Wrocław
+48 533 364 777
festiwal@vide-crede.pl

© Copyright – Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów | Fundacja Vide et Crede im. św. Jana Pawła II