Goście Specjalni

35 Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów

Czytaj dalej

Małgorzata Imielska

Gość specjalny

Absolwentka Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, reżyser oraz autor scenariuszy filmów dokumentalnych, fabularnych, spektakli teatralnych i radiowych...

Marek Tomasz Pawłowski

Gość specjalny

Marek Tomasz Pawłowski jest absolwentem Wydziału Reżyserii PWST w Warszawie. Od czasu studiów poszukiwał nietypowych form przekazu i oryginalnego języka teatru i filmu. Język kreacji dokumentalnej jako pierwszy wprowadził w Polsce i Europie już na początku 2000 r., co wyprzedzało dokument o całą epokę. Przyjmowano to z wielką nieufnością. Dziś ma wielu naśladowców.

Damian Żurawski

Gość specjalny

Damian Żurawski - reżyser filmowy i teatralny, operator filmowy. Jako aktor grał w teatrach w Polsce i Anglii. Odbył półroczną podróż z Rzymu do Pekinu z której powstał telewizyjny krótkometrażowy film dokumentalny o rowerowej pielgrzymce Rafała Walezego.

Magdalena Piejko

Gość specjalny

Magdalena Piejko – laureatka nagrody im. Stefana Żeromskiego przyznawanej przez Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za reżyserię filmu dokumentalnego „Tam gdzie da się żyć” – dokumentu opowiadającego o Polakach, którzy wyemigrowali do Wielkiej Brytanii i Irlandii. Absolwentka kulturoznawstwa oraz Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, dziennikarka związana z „Notatnikiem Teatralnym”, „Gazetą Polską Codziennie”, Telewizją Republika i obecnie Polskim Radiem 24. W „Wawrzynach” znana jako „Darla”.

Jacques Debs

Gość specjalny

Jacques Debs –Libańczyk, Maronita, urodzony w Bejrucie. Uzyskałem tytuł magistra reżyserii filmowej w Instytucie Kinematografii w Moskwie, ZSRR. Powróciłem do Libanu w latach 1982-1987, aby "przeżyć" wojnę. Produkowałem i reżyserowałem szereg reklam i cztery filmy dokumentalne dla libańskiej telewizji LBC. Do Francji przybyłem w 1987 roku.

Fundacja Vide et Crede im. św. Jana Pawła II

ul. Eluarda 2, Wrocław
+48 533 364 777
festiwal@vide-crede.pl

© Copyright – Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów | Fundacja Vide et Crede im. św. Jana Pawła II