Pokaz nr 3. Niepokalanów – Jak Bóg da

Pokaz nr 3. Niepokalanów – Jak Bóg da

To już trzecia projekcja filmowa w ramach Otwartych Pokazów Filmowych KINO + w Niepokalanowie. Tym razem zaprezentowaliśmy włoską komedię pt. Jak Bóg da. Gospodarzami wydarzenia byli o. Jacek Staszewski – Rzecznik Festiwalu z ramienia Klasztoru Niepokalanów oraz znany już widzom Pan Benon Wylegała z Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego.

[foogallery id=”2515″]

Opis filmu:

Tommaso to ceniony rzymski kardiochirurg. I ateista. Wraz z żoną Carlą i dwójką dorosłych już dzieci tworzą modelową, nowoczesną, mieszczańską rodzinę. Przynajmniej tak im się wydaje. Gdy ich syn zapowiada, że ma rodzinie coś ważnego do powiedzenia, ojciec jest przekonany, iż jego latorośl ma zamiar wyznać im, że jest gejem. Programowo brzydzący się dyskryminacją Tommaso jest dumny, że nadarza się okazja, by udowodnić sobie i całemu światu, jak otwartym i tolerancyjnym jest człowiekiem. W końcu przychodzi dzień “coming out” i Andrea wyznaje: “Postanowiłem zostać… księdzem”.
Tu kończy się tolerancja i otwartość ojca. Jego osobistym wrogiem staje się charyzmatyczny ksiądz Pietro, który zdaniem chirurga namieszał jego synowi w głowie. Tommaso przygotowuje iście szatański plan…