Józef i Maryja

Józef i Maryja

Józef i Maryja, reż. Roger Christian

Józef i Maryja to wyjątkowa opowieść o Świętej Rodzinie. Film łączy w sobie fikcyjną historię pobożnego rabina, Eliasza, wraz z biblijną opowieścią o narodzinach Jezusa w Betlejem. Jest to również próba wypełnienia pustki pozostawionej w Ewangelii. Wyjątkowo niewiele napisane jest o dzieciństwie Jezusa i jego ziemskich rodzicach. Zespół filmowy stworzył historię Józefa z Maryją i Jezusem jako dziecko. Ta biblijna narracja przedstawia wiele nauk Jezusa i głosi silne chrześcijańskie wartości. U podstaw tej historii leży dylemat zemsty a miłosiernego przebaczania.

Tuż przed narodzinami Jezusa, w czasie niepokojów społecznych, z przyczyny skorumpowanego celnika Heroda zostaje zabity Żyd. Eliasz obiecuje umierającemu zaopiekować się rodziną. Jednocześnie Eliasz próbuje pomóc Józefowi i Maryi, jedzie nawet z nimi na spis ludności. Fabuła filmu przenosi nas do Betlejem, gdzie narodził się Jezus.

Z rozkazu Heroda w czasie rzezi niewiniątek ginie dwójka dzieci, nad którymi Eliasz sprawował opiekę. Pomszczenie zabitych staje się misją życia Eliasza i ich matki, Rebeki. Historia zaczyna się gmatwać, kiedy Eliasz spędza więcej czasu ze Świętą Rodziną. Zaczyna zastanawiać się nas sensem zemsty. I gdy nadchodzi czas, aby zmierzyć się z tym przeznaczeniem i dokonać zemsty, Eliasz ma dylemat: zabić czy wybrać przebaczenie, ale to nie jest łatwe.

Jest to niskobudżetowy film, co widoczne jest w niektórych scenach. Dobrą role swoją gra Kevin Sorbo, który fantastycznie portretuje Józefa. Józef i Maryja to intrygująca historia, która podkreśla potrzebę przebaczania i miłości do innych, to wiadomość, która jest tak istotna w dzisiejszym społeczeństwie. Temu inspirującemu filmowi towarzyszą hipnotyzujące krajobrazy, cudowna podróż dostarcza potężnego orędzia miłosierdzia i przebaczenia.