Najcudowniejszy nieznajomy

Najcudowniejszy nieznajomy

Najcudowniejszy nieznajomy w reżyserii Jeffersona Moore.

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co byście zrobili, gdybyście otrzymali zaproszenie na kolację z Panem? Cóż, ten film jest właśnie o kobiecie, która otrzymała takie zaproszenie.

Jest to historia Nikki, prawniczki, matki i zawiedzionej żony, której role dobrze zagrała Pamela Brumley. Początkowo Brumley wydaje się być sztywną, ograniczoną scenariuszem aktorką. Jednak jej występ staje się coraz bardziej atrakcyjny w miarę postępu filmu, by na koniec poruszyć dogłębnie widza swoją rolą. Role nieznajomego zagrał Jefferson Moore, reżyser filmu. Stanął on na wysokości zadania, tworząc uroczy, dowcipny, kochający i mądry obraz „nieznajomego”.

Kiedy córka wyjeżdża na biwak, Nikki próbuje namówić męża na kolację w restauracji. Niestety, on odmawia twierdząc, że jest umówiony z kolegą na mecz baseballowy. Nasza bohaterka w pracy znajduje na swoim biurku zaproszenie na wieczór do tej samej restauracji, które jest podpisane imieniem Jezus. Sądząc, że tak dowcipnie zaprasza ją mąż, wieczorem wybiera się na spotkanie. Przy stoliku zastaje mężczyznę, który twierdzi, że jest Jezusem Chrystusem. To nie potrwa długo, aby widz się przekonał, że przy stoliku razem z Nikki siedzi naprawdę Jezus.

I to jest główna akcja tego filmu: masz zaproszenie na spotkanie kogoś, kto nazywa siebie Bogiem. Ten fakt rodzi mnóstwo pytań. Po pierwsze, jak sprawdzić czy to naprawdę jest Bóg, a po drugie, zakładając, że tak, co chciałbym się dowiedzieć, o co prosić. Te pytania są naprawdę dość powszechne wśród wszystkich ludzi. Czy znasz kogoś, kto nie chciałby zapytać „dlaczego?” przynajmniej raz. I to robi nasza bohaterka. Pytania są prosto z serca, a odpowiedzi naprawdę ciebie dotkną, zainspirują i sprowokują, aby spojrzeć głęboko w siebie. Pytania dotkną religii, filozofii i natury Boga. Na każde z nich nieznajomy odpowiada jasno i delikatnie, otwierając powoli serce Nikki do prawdy, uzdrawiając lata zwątpienia i bólu, zmieniając jej życie na zawsze.

Kinematografia jest przyzwoita i nierozpraszająca. Mimo że około 75% filmu Najcudowniejszy nieznajomy rozgrywa się w jednym pomieszczeniu, nie traci zainteresowania publiczności. Zespół produkcyjny zrobił fascynującą pracę, by uniknąć monotonii. Film jest miejscami pełen humoru i zapewnia poruszającą historię zmieniającą życie po spotkaniu z Chrystusem.

Co sprawia, że w tym filmie jest coś więcej niż sama treść scenariusza? Otóż zawiera najbardziej atrakcyjną formę prezentacji Ewangelii, jaką kiedykolwiek widziałem. Aktorzy grają prawdziwie i wciągająco, widz czuje się, jakby podsłuchiwał rozmowę. Przesłanie filmu jest tak stare i prawdziwe jak sama Ewangelia, ale prezentacja jest odświeżająco nowa.

Polecam ten film wszystkim, warto go zobaczyć.