Wydarzenia

35 Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów

Czytaj dalej

Najważniejsze wydarzenia w ramach naszego Festiwalu

Projekcja filmów wybranych przez naszych Gości Specjalnych wraz z rozmową Gościa Specjalnego z widzami o obejrzanym obrazie (formuła Kino według…)

W ubiegłorocznych edycjach Festiwalu Gośćmi Specjalnymi byli m.in.: Adam Woronowicz (wskazał film Misja), Radosław Pazura (film Gdy budzą się demony), Dominika Figurska (Dekalog I), Krzysztof Zanussi (Siódma pieczęć), Formacja Mumio, czyli Dariusz i Jadwiga Basińscy (Wyspa w reż. Pawła Łungina).

Projekcje filmów zakwalifikowanych do Konkursu na Najlepszy Film Fabularny

Do konkursu mogą być zgłaszane obrazy polskie i zagraniczne, których data premiery światowej nie jest wcześniejsza niż rok 2018 i nawiązują do hasła tegorocznej edycji Festiwalu. W roku ubiegłym nagrodę główną, tj. 10 000 zł i statuetkę MAKSYMILIANA zdobył film Eter w reż. K. Zanussiego, a jeszcze wcześniej obraz The Place, reż. Paolo Genovese.

Projekcja filmów wybranych przez naszych Gości Specjalnych wraz z rozmową Gościa Specjalnego z widzami o obejrzanym obrazie (formuła Kino według…)

Do konkursu mogą być zgłaszane obrazy polskie i zagraniczne, których data premiery światowej nie jest wcześniejsza niż rok 2018 i nawiązują do hasła tegorocznej edycji Festiwalu. W roku ubiegłym nagrodę główną, tj. 10 000 zł i statuetkę MAKSYMILIANA zdobył film Wojownicy Maryi w reż. Dariusza Kuciewicza, a  dwa lata temu obraz Guardian of Time, reż.   Filip Simor ze Słowacji.

Konkurs dla młodych filmowców

Wydarzenia towarzyszące, np. spotkania, warsztaty

Fundacja Vide et Crede im. św. Jana Pawła II

ul. Eluarda 2, Wrocław
+48 533 364 777
festiwal@vide-crede.pl

© Copyright – Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów | Fundacja Vide et Crede im. św. Jana Pawła II