Już niebawem otwarcie kolejnego, już 38 MFF Maksymiliany. Zapraszamy!

Już niebawem otwarcie kolejnego, już 38 MFF Maksymiliany. Zapraszamy!

Ósma edycja – sześć premier filmowych!  

 

Wrocław: Premiery na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Maksymiliany  

 

Telewizja katolicka EWTN Polska zaprasza na 38. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Maksymiliany, który już po raz 8. odbywa się we Wrocławiu i zaprezentuje aż 6 premier filmowych. Z widzami spotkają się m.in. prof. Krzysztof Zanussi, Michał Kondrat i Dariusz Regucki.   

 

Tegoroczny MFF Maksymiliany pod hasłem „Jednego Ducha” potrwa od 7 do 12 października br. Pokazy premier i seanse festiwalowe odbywają się w kinie DCF we Wrocławiu.  

 

Na Festiwalu zaprezentują się znakomici twórcy i producenci filmowi, aktorzy i filmoznawcy, m.in. Krzysztof Zanussi, Dariusz Regucki, Michał Kondrat, Krzysztof Kunert – z którymi jak zawsze – widzowie będą mogli spotkać się i podyskutować na tematy poruszane w filmowych propozycjach festiwalowych.  

 

Każdego dnia widzowie będą mieli okazję obejrzeć kilka projekcji filmowych, zarówno filmy fabularne, jak i dokumentalne. Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasach DCF-u.  

 

Ponadto w ramach MFF – spotkanie z młodymi widzami oraz gala z wręczeniem nagród w konkursie na festiwalowe perły filmowe.  

 

Celem Festiwalu jest coroczne podsumowanie polskiego i światowego dorobku w dziedzinie filmu inspirowanego wartościami ewangelicznymi, a także wspieranie twórczości filmowej pozostającej w zgodzie z katolicką nauką społeczną.   

 

Festiwal jest dedykowany wszystkim osobom zainteresowanym wartościowym kinem, w szczególności mieszkańcom Wrocławia i Dolnego Śląska, a także sympatykom telewizji EWTN.  

Szczegółowy program festiwalu można znaleźć poniżej: