Tylko powiedz każdemu

Tylko powiedz każdemu

Tylko powiedz każdemu

Dobry ksiądz? W mediach? W filmie? W kinie? W 2023 roku brzmi to jak artystyczna    prowokacja! Autorką tej twórczej rewolty jest Aneta Barcik (debiut reżyserski), dla której     opowieść o dobrym kapłanie staje się zaledwie pretekstem do pokazania czegoś znacznie             ważniejszego niż pojedynczy życiorys porządnego człowieka i księdza.
„Tylko powiedz każdemu” to niezwykły, elektryzujący film o pięknie życia według prostych,              dobrych, Bożych wartości.

Autorka, niezwykle barwna i hipnotyzująca postać, która jednocześnie jest narratorką obrazu,              przez rok towarzyszy z kamerą ks. Robertowi, ale także jego parafianom; małomiasteczkowej              wspólnocie bogatej w rodziny, żyjącej pełnią życia, zaangażowanej w inicjatywy lokalne,              wspierającej się wzajemnie, modlącej się i starającej żyć blisko Boga. Ten świat istnieje                    naprawdę!

Film nadziei, optymizmu, ale też tęsknoty za tym co proste i dobre. Film „ku pokrzepieniu      serc” tych, którzy wierzą pomimo trendów na niewiarę. Film, który potrafi zauroczyć,                   przytulić do serca, dodać otuchy. Jest coś w nim z terapii dla katolickiej duszy po skandalach w Kościele, ale też zmasowanej fali oskarżeń i ataków. Absolutnie warto wziąć w niej udział…

Zwiastun

Informacja o filmie